۱۳۹۶/۰۱/۳۱
استاندار خراسان شمالی:

اختلاس در شورای مبارزه با مواد مخدر استان به دوره فعلی مربوط نمی شود/ دستگاه قضایی شفاف سازی کند

استاندار خراسان شمالی گفت: خبر اختلاس در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان به طور قطع، به دوره فعلی مربوط نمی شود و دستگاه قضایی باید با پرهیز از کلی گویی، به شفاف سازی موضوع بپردازد و با معرفی متخلفان، مشخص کند که چه کسانی در آن دست داشته اند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمدرضا صالحی صبح پنج شنبه در تازه ترین نشست اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، با اشاره به خبر منتشر شده مبنی بر کشف یک اختلاس در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، تصریح کرد: اعلام چنین خبری با کلی گویی، به ویژه در آستانه برگزاری انتخابات حساس پیش رو که نیازمند امیدآفرینی و ایجاد نشاط در جامعه است، شایسته نیست و دستگاه قضایی باید با تفکیک و معرفی متخلفان و ضمن توجه به آبروی افراد، با افراد متخلف برخورد قانونی لازم را داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: به دلیل بازنشستگی دبیر پیشین شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، از خدمات وی محروم شدیم و فرماندار کنونی بجنورد تا زمان معرفی دبیر جدید این شورا، مسئولیت دبیرخانه را عهده دار است.
رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی هم چنین از دبیرخانه شورا خواست، ضمن ارزیابی عملکرد سال گذشته دستگاه های عضو، برنامه عملیاتی مدون سال جاری را در 3 رویکرد پیشگیری، درمان و مقابله، تهیه و ابلاغ کند.
صالحی ضرورت انجام پژوهش های کاربردی در این حوزه با محوریت دانشگاه دولتی بجنورد و همکاری دیگر مراکز دانشگاهی استان، برنامه ریزی برای اشتغال و حمایت از خانواده های زندانیان مرتبط با جرائم مواد مخدر و معتادان، بهره گیری از ظرفیت های اجتماعی و فضای مجازی در مبحث پیشگیری از اعتیاد با کمک تشکل های غیردولتی و کمک به اجرای برنامه دانشگاه عاری از دخانیات را به اعضای شورا گوشرد کرد. اتخاذ تدابیر لازم برای حمایت از خانواده های متاثر از اعتیاد به منظور پیشگیری از آسیب های اجتماعی، تقویت مسائل مشاوره ای و مددکاری مرتبط با معتادان درمان شده، هم چنین اقدامات حفاظتی مناسب در اقامتگاه های درمان اجباری معتادان از دیگر نکات مورد تأکید استاندار خراسان شمالی بود.
این گزارش حاکیست، محمدتقی ایرانی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار نیز حمایت از خانواده های معتادان برای پیشگیری از بروز آسیب های اجتماعی را با کمک سازمان های مردم نهاد مورد تأکید قرار داد و از مدیریت شهری و دستگاه های ذی ربط خواست، حمایت لازم را از این قبیل خانواده ها بیش از گذشته در دستور کار خود قرار دهند.
سردار مظاهری فرمانده انتظامی خراسان شمالی نیز گزارشی اجمالی از اقدامات این نیرو در بحث مقابله و پیشگیری اعتیاد ارائه کرد و با اشاره به افزایش 15 درصدی کشفیات انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی در استان طی سال 95 گفت: سال گذشته هزار و 700 کیلوگرم مواد مخدر در استان، کشف و 2 هزار و 615 متهم نیز دستگیر شدند که هزار و 79 نفر آنان معتاد بودند./
 
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۶۳۷
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
              
اخبار برگزیده