۱۳۹۵/۱۰/۱۴

به دنبال حل مشکلات مسکن مهر استان هستیم / قول مساعدت وزارت نیرو برای تامین زیرساختها

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی گفت: بنا بر تاکید رئیس جمهوری جهت اتمام و تکمیل پروژه مسکن مهر تا پایان دولت تدبیر و امید به دنبال حل مشکلات آن هستیم.

محمد حسین علی نیا در مصاحبه با صدا وسیمای خراسان شمالی اظهار داشت: پروژه مسکن مهر با مشکلات متعددی روبرو بوده است و در بسیاری از مناطق از امکانات و زیرساخت های لازم برخوردار نیست.
علی نیا افزود: با توجه به تاکید دولت سابق در خصوص اتمام سریع و تحویل مساکن مهر متاسفانه این پروژه با مشکلات فنی متعددی روبرو است.
وی ادامه داد: مشکلات اقتصادی و فنی از عمده مشکلات اصلی پروژه مسکن مهر است در برخی موارد هزینه های زیادی را به همراه داشته است.
علی نیا بیان داشت: حل مسائل و مشکلات این پروژه در سطح استان با تشکیل تیم متخصص متشکل از کارشناسان فنی و مالی و همچنین کارشناسان رسمی دادگستری در حال پیگیری است.
وی تاکید کرد: گزارشات اسناد و مدارک بررسی شده به دادگستری ارسال و در کوتاه ترین زمان ممکن با خاطیان امر در این حوزه برخورد قاطع خواهد شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گفت: انتخاب برخی پیمانکاران فاقد صلاحیت در خصوص عملیات و اجرایی نمودن این طرح از سوی تعاونی ها پروژه مسکن مهر را با مشکلات مختلف مواجهه نموده است.
محمد حسین علی نیا افزود: بنابر تصمیم دولت این پروژه به سمت انبوه سازان سوق پیدا کرد و آنان مستقیما با اداره کل راه و شهرسازی وارد مذاکره شدند که نتیجه آن کاهش مشکلات در این حوزه شده است.
علی نیا تصریح کرد: افزایش مبلغ وام مسکن از ۲۵ به ۳۰ میلیون تومان و همچنین کاهش میزان مالیات دریافتی از دیگر اقدامات دولت در خصوص کاهش مشکلات است.
 وی در ادامه به اقدامات موثر دولت در خصوص تامین مشکلات زیر ساختی پروژه مسکن مهر استان نیز اظهار داشت: در بخش گازرسانی تمامی مساکن از نعمت گاز برخوردار هستند و بخش های در حال توسعه نیز به همان نسبت بهره مند خواهند شد‌.
وی بیان داشت: جهت تکمیل زیرساخت های مسکن مهر اقتصاد در حوزه آب  و برق نیز حدود ۱۳ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است.
وی ادامه داد:حدود ۳۹ میلیارد نیز جهت اجرای طرح فاضلاب مسکن مهر نیز اعتبار پیش بینی شده است.
علی نیا مطرح نمود: بنا بر مصوبه ی دولت در خصوص تامین اعتبارات مورد نیاز این طرح ۵۰ درصد آن توسط وزارت نیرو و ۵۰ درصد آن توسط وزارت راه و شهرسازی میسر خواهد شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گفت: در سفر نماینده وزیر نیرو به استان وضعیت این پروژه در سطح استان به طور کامل تشریح و گزارشات لازم برای ایشان ارسال شده است.
محمد حسین علی نیا خبر داد: بنابر قول مساعدت وزارت نیرو ۶۰ درصد از اعتبار ۵۲ میلیاردی در حوزه آب، برق و فاضلاب پروژه مسکن مهر استان از سوی این وزارت خانه تامین خواهد شد.
علی نیا بیان داشت: در مجموعه گلستان شهر بجنورد ساخت و تکمیل حدود ۱۷ هزا  واحد مسکونی با سکونت ۸۰ هزار نفر پیش بینی شده است که تا کنون ۲۰ هزار نفر ساکن شده اند و ادامه پروژه در دست اجرا است.
وی تاکید کرد: تاکید مسوولین و مدیران استانی جهت تکمیل این پروژه و همچنین رفع و کاهش مشکلات احصاء شده از سوی کارشناسان و گزارشات مردمی است.


منبع : معاونت عمرانی
تعداد بازدیدها : ۱۸۰
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
              
اخبار برگزیده