۱۳۹۶/۰۳/۰۹

۱۲ کیلومتر دیگر از پروژه بجنورد به گلستان زیر بار ترافیکی می رود

۳ قطعه ۴ کیلومتری در دست ساخت در پروژه محور ارتباطی چهار بانده بجنورد به گلستان، به زودی تکمیل می شود و زیر بار ترافیکی می رود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار با اعلام این مطلب گفت: تلاش بر این است که این قطعات تا اوایل تابستان امسال و پیش از اوج گیری مسافرت های سالانه، تکمیل و بهره برداری شود.
محمدحسین علی نیا که در نخستین نشست کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی راه های استان در سال جاری سخن می گفت، خاطرنشان کرد: تاکنون 55 کیلومتر از این محور زیر بار ترافیکی رفته است که مقرر بود با حضور دکتر روحانی به شکل رسمی بهره برداری شود اما به دلیل فشردگی برنامه های کاری رئیس جمهوری میسر نشد. وی ابراز امیدواری کرد که این پروژه به همراه شمار دیگری از طرح های آماده بهره برداری در استان در آینده نزدیک با حضور دکتر روحانی افتتاح شود.
وی با تأکید بر این که پیمانکاران باید برای برطرف کردن نواقص مورد اشاره کارشناسان مطابق تعهدات و قراردادهای موجود به سرعت وارد عمل شوند، تصریح کرد: آماده سازی مسیرهای اصلی ارتباطی استان برای عبور و مرور بی خطر ناوگان خودرویی، به ویژه با توجه به افزایش تردد مسافران و زائران در 3 ماه پیش رو حائز اهمیت است و این موضوع باید تا اول تیرماه ساماندهی شود و همه دستگاه های مسئول، آمادگی و تمهیدات لازم را کسب کنند.
این گزارش حاکیست، سرهنگ حسین زاده فرمانده پلیس راه استان نیز در این نشست، از راه اندازی سامانه جامع پایش و نظارت هوشمند ناوگان حمل و نقل جاده ای در استان خبر داد و گفت: از این پس، تردد ناوگان اتوبوسی در مسیر تهران-مشهد و تخلفات احتمالی رانندگان آن ها در اتوبوس ها به شکل برخط (آنلاین) پایش و نظارت می شود که نقش موثری در جلوگیری از وقوع تخلفات حادثه ساز ایفا خواهد کرد. به گفته وی، این تجهیزات شامل یک دوربین برای ثبت حرکات راننده اتوبوس و تجهیزاتی مشابه جعبه سیاه برای ذخیره و ارسال داده های لازم به پاسگاه های مسیر و سازمان راهداری با استفاده از ابزار GPS و شبکه ارتباطی یکی از اپراتورهای همراه است و بدین ترتیب، به توقف اتوبوس ها در پاسگاه های بین جاده ای برای ثبت ساعت نیازی نیست.منبع : معاونت عمرانی
تعداد بازدیدها : ۶۲
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
        
اخبار برگزیده